Özcan Durmaz'dan hodri meydan - Özcan Durmaz

Özcan Durmaz’dan hodri meydan

Sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, MHP Aliağa Adayı Serkan Acar’ı canlı yayında tartışmaya davet etti.

Gazetecilerin Seçimlere sayılı günler kaldığını belirten Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Durmaz, “Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Seçim çalışmaları dolayısıyla bir aydır birebir sokaktayım. Halkımıza kendimizi anlatıyoruz. Seçimin barış içerisinde geçmesi için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Geçim sıkıntısının bu seçimlere etki edeceğini söyleyen Özcan Durmaz, “Şehrimiz için bir karar vereceğiz. Biz Aliağa’da tarımsal kalkınma kooperatifleri yoluyla tarımı destekleyeceğiz. Aliağa’nın çeşitli bölgelerindeki esnafımızı da bu sürece dahil ederek kooperatifler aracılığıyla üretilen ürünlerin satışını gerçekleştireceğiz. Aliağa kırsalının kendi ürettiğini aracısız bir şekilde Aliağalılara ulaştıracağız. Esnafımızın etkili olamadığı yerlerde de kendimiz satış noktaları kuracağız” dedi.

Basında çıkan Aliağa Belediyesi’nin borç yükü içerisinde olduğu yönündeki haberlerin sorulması üzerine CHP’li Durmaz, “Aliağa Belediyesi’nin icralık olduğu davalarla ilgili basında çıkan haberler üzerine avukatlarımızla görüştük. Haberlerde yer alan bilgilerin doğru olduğuna dair teyit aldım. Üç ayrı firma toplamı 20 Milyon’a yakın Aliağa Belediyesi hakkında icra takibi başlatmış. O üç firma dışında da pek çok icra dosyasının cari yani işler vaziyette olduğu bilgisine de ulaştım. Öyle anlaşılıyor ki epeydir yaptırılan işlerin paraları ödenmemiş. Ayrıca Aliağa esnafından pek çok kişinin birebir görüşmelerimiz esnasında alacaklı olduğunu öğrendik. Böyle cari durumda olan esnaf alacaklarının da ne kadara tekabül olduğunu bilmiyoruz. Belediyenin çok borcu olduğunu biliyoruz. Belediye bu anlamda kapalı, herhangi bir bilgi vermiyor. Pek az iş ihale yoluyla yapılıyor. Benim de sıklıkla eleştirdiğim konulardan birisidir. Yılda bir kez elimize gelen Yıllık Denetim Komisyonu Raporları ile elimize ulaşıyor. Bu yılın raporları kesinleştiği zaman görme imkanımız olacak. Burada asıl sorun belediye bütçesinin kötü yönetildiğinin göstergesidir. Bunu daha öncede dile getirmiştik. Kasanızda para varsa ödeme yaparsınız ” dedi.

Haber kaynağı : https://www.gazetealiaga.com/ozcan-durmaz-dan-hodri-meydan/233/