“İstiklal Caddesi Tekrar Çift Yön Olacak” - Özcan Durmaz

“İstiklal Caddesi Tekrar Çift Yön Olacak”

Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, göreve gelmeleri halinde İzmir Caddesi’ni trafiğe açacaklarını, İstiklal Caddesi’ni de tekrar çift yönlü hale getireceklerini söyledi.

Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Durmaz, sabah saatlerinde MHP İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir’in bıçaklanma haberini aldığı için kahvaltıya geç katıldı. Kahvaltıya katılınca ilk olarak konuyla ilgili açıklamada bulunan Durmaz, “ Basın kahvaltısına başlamadan önce aldığımız haber bizi üzdü. MHP İlçe Başkanımız Abdurrahim Aydemir’e bir bıçaklı saldırı gerçekleşmiş. Şükür ki çok önemli bir şey yok. Geçmiş olsun diliyorum kendisine. Hastaneye ziyaretine gitmiştik. Ancak evine göndermişler. Ben başta sayın başkanımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sevenlerine ve partililerine de aynı şekilde geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Önemli bir şey olmaması en büyük mutluluğumuz. Dileriz ki bundan sonra böyle üzücü vakalar yaşanmaz. Olayın ayrıntılarını bilmiyoruz. Ama siyasi bir mesele olmaması arzumuzdur. Aliağa siyasetinin içinde bulunduğu huzur ortamı, bizim tam da ihtiyacımız olan şeydir. Ben bundan böyle daha önce yaptığımız gibi kucaklayıcı, uzlaşmacı, gerginlikten yana değil, diyalogdan yana olan siyasi anlayışımızı sürdürmeye devam edeceğim. Aliağa’nın huzurundan hepimiz sorumluyuz. Biz bu anlamda üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. Bizim gerginlikle işimiz olmaz. Bizim işimiz sevgi. Son günlerde birkaç üzücü olay gündeme geldi. Hedefe alınan kişiler dikkate alınırsa biraz sansasyonel nitelikli olaylar. Bu anlamda artık gerginliklerin yaşanmadığı bir Aliağa olmasını arzu ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

“Seçim yatırımı olarak görünüyor”

Basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği kahvaltıda soruları yanıtlayan Özcan Durmaz Aliağa’da temeli atılan Meslek Hastalıkları Hastanesi’yle ilgili de konuştu. Aday Özcan Durmaz “Aliağa’ya bir meslek hastalıkları hastanesinin yapılmasını son derece doğru bir karar olarak değerlendiriyorum. Belediye Meclis’inde de bu konuda mutabıkız. Tahsis edilen yerin düzenlenmesi, proje hazırlanması, YÖK’ün izninin alınması ve ihaleye çıkılması lazım. Bunların hiçbiri gerçekleştirilmedi. Biz başlanmış olan bu işin sonuna kadar sürdürülmesi için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bu haliyle biraz aceleye getirilmiş, seçim öncesi yatırım olarak görünüyor. Bundan sonra bu iş Dokuz Eylül Üniversitesi ve devletimizin işidir.” İfadelerini kullandı.

“Halk ne istiyorsa onu yapacağız”

Göreve gelmeleri halinde İzmir Caddesi’ni trafiğe açacaklarını, İstiklal Caddesi’ni de tekrar çift yönlü hale getireceklerini söyleyen Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, “Biz katılımcı bir belediyecilik anlayışıyla Aliağa’yı yöneteceğiz. Aliağa için ne yapacaksak mutlaka Aliağa halkına soracağız. Dolayısıyla halk ne istiyorsa onu yapacağız. İzmir Caddesi ve çevresinde yaşayanların ve esnafın istediği en önemli şey caddenin trafiğe açılmasıdır. Beş yıldır gerçekleştirdiğimiz her ziyarette bu talebi bize ilettiler. İstiklal Caddesi için de durum geçmişte denenmiş bir uygulama halka sorulmadan, fikri alınmadan yeniden gerçekleştirildi. Bu gün yine kabul görmedi. Her iki tarafta da olan talepler doğrultusunda İzmir Caddesi’ni trafiğe açacağız, İstiklal Caddesi’ni de yeniden çift yönlü yapacağız.” dedi.