“HİZMET'TE DEVAMLILIK ESASTIR” - Özcan Durmaz

“HİZMET’TE DEVAMLILIK ESASTIR”

KUZEYEGEHABER-CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, Aliağa adına yapılmış her güzel işe sahip çıkacaklarını, yapılacak her güzel işin takipçisi olacaklarını açıkladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, yerel yönetimlerde siyasetin seçimlere kadar süreceğini, seçimlerden sonra hizmet döneminin başlayacağını ifade etti. Kim belediye başkanı seçilirse seçilsin, hizmette devamlılığın esas alınması gerektiğini vurgulayan Durmaz “Bizler, Aliağalıların parasıyla, Aliağa’ya hizmet üretmek üzere yine Aliağalılara ait olan bir makama talip oluyoruz.” diye konuştu.

 

“ALİAĞA ZENGİNDİR”

Aliağa’nın her türlü imkanı barındırdığını belirten Durmaz “Aliağa’nın mevcut zenginlikleriyle ihtiyacımız olan her şeyi yaparız. Yeter ki bu kaynakları doğru kullanalım, çar çur etmeyelim.  Köylerimiz yol beklerken merkezin asfaltını tekrar tekrar yapmak savurganlıktır; bunu yapmayacağız. Ancak yapılmış doğru işleri de ‘bunu bizden önceki yönetim yaptı’ diye bir kenara atmayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür edip, daha iyi ve daha güzel hale getirebilmek için yapacağımız bir şey varsa katkı koyacağız.

 

Örneğin şu an ‘Milletin Ekibi’ adı altında uygulanan ve Turgut Oğuz döneminde ‘Sosyal Market’ ile adımı atılmış proje son derece yerinde, hemşerilerimiz için faydalı bir uygulamadır. Bu projeyi sadece kontrol altına alıp denetlenebilir, şeffaf bir yapıya kavuşturacağız. Eksiklerini tamamlayıp daha da geliştirerek, gerçek ihtiyaç sahiplerinin tüm taleplerine cevap verebilecek hale getireceğiz. Tabii en önemlisi, hesap verebilir bir yapıya kavuşturacağız. Kaç kişi çalışıyor, kaç araç var, personel gideri nedir, sosyal yardım için hangi kalemlere ne kadar harcanmıştır gibi sorular cevapsız kalmayacak.” dedi.

 

“HEPSİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Geçen dönemde belediye meclisinde onay verilen ve süreci hala tamamlanmamış projelerin de takipçisi olacaklarını söyleyen Özcan Durmaz “Geçtiğimiz dönemde bizim de içinde bulunduğumuz Belediye Meclisi’nin onay verdiği ancak henüz sonuca bağlanmamış pek çok karar ve yatırım var. Bunların da yakından takipçisi olacak, en kısa sürede hayata geçirilmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Mesela Şakran ve Helvacı’ya kapalı pazaryeri yapılması için sayın belediye başkanımıza borçlanma yetkisi verdik. O para çekildi, Helvacı’ya pazaryeri yapıldı, açılmadı. Şakran hala bekliyor. Göreve geldiğimizde ilk olarak gerçekleştireceğimiz hizmetlerden biri bu olacak.

 

Bunun dışında, Ege Üniversitesi Kampüsü için yine hep birlikte yer tahsis ettik, altyapı ve bağlantılarının tamamlanması için borçlanma yetkisi verdik. Bu konunun da bir an önce sonuca bağlanması için takipçi, ısrarcı ve destekçi olacağız. Aynı şekilde Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından Meslek Hastalıkları Hastanesi kurulması için talepleri doğrultusunda Belediye Meclisimiz’ce bölgemizde arazi gösterildi. Bir sanayi kenti olan ve meslek hastalıkları ile iş kazalarından en fazla muzdarip olan Aliağa’mıza o hastaneyi mutlaka kazandıracağız. Bunlar bizim olmazsa olmazlarımızdır.” şeklinde konuştu.

 

“GEREKİRSE ANKARA’DA KAMP KURACAĞIZ”

Çanakkale İzmir yolu üzerinde bir türlü hayata geçirilemeyen projelere de değinen Durmaz “Yılan hikayesine dönen Çanakkale-İzmir karayolu üzerindeki battı-çıktı, üst geçit, döner kavşaklar gibi şehir trafiğini rahatlatacak yatırımlar için de gerekirse Ankara’ya kamp kurup Karayolları’nın, Ulaştırma Bakanlığı’nın kapısını aşındıracağız.

 

Aliağa’mızın elzem ihtiyacı olan bu projeleri hayata geçirmek için hiçbir şeyden gocunmayacağız, yüksünmeyeceğiz. Bütün bu saydıklarım şahıslara değil, Aliağa’ya ait projelerdir. Aliağa’nın hakkını da Aliağalılara teslim etmeye kararlıyız.” dedi..

Kaynak: http://www.kuzeyegehaber.com/siyaset/05/03/2019/hizmette-devamlilik-esastir