Durmaz Mahalle Muhtarlarını Dinledi - Özcan Durmaz

Durmaz Mahalle Muhtarlarını Dinledi

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz Mahalle Muhtarları ile bir araya geldiği kahvaltıda projelerini anlatıp muhtarların taleplerini dinledi.

Aliağa Mahalle Muhtarlarına seslenen CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz “Bir seçim sürecine girdik. Seçim çalışmaları başlamadan önce sizlerin görüşlerini almak istedim. Aliağa için hizmete talip olduk. Aliağa’daki seçimi bir hizmet yarışı olarak görüyorum. Bütün toplumu kucaklayan bir anlayışla seçim kampanyası yürüteceğiz. Yüzde elli bire ihtiyacımız olduğu bu seçim sürecinde hiçbir parti yüzde elli biri cebinde taşımıyor. Bu yüzden siyasi kimliğimizi bir kenara bırakıp Aliağa’da her kesimin oyuna talibiz. Elbette bir partinin adayıyız, Cumhuriyet Halk Partisinin adayı olmak bizim belediyecilik anlayışımızda hangi değerlerin tarafı olduğumuzu belirleyecek. Bunun dışında tüm hemşehrilerimizin oyuna talibim. Aliağa için kavga eden değil, ne yapacağımızı anlatan bir kampanya yürüteceğiz.” dedi.
Aliağa’da yerel yöneticiliğin en önemli kollarından birinin mahalle muhtarlıkları olduğunun altını çizen Aday Durmaz “Büyük bir sorumlulukla belediyeyi yöneteceğiz. Her yapacağımız işte hemşehrilerimizin görüşlerini alacağız. Bu görüşlerin alınması noktasında muhtarlar bizim en önemli kolumuz olacak. Biz her muhtarlık ofisimizin belediyeyi temsil eden bir ofis olmasını istiyoruz. Oralardan alınacak bilgiler bizim tarafımızdan değerlendirilecek ve hayata geçirilecek.” şeklinde konuştu.

“Acil çözüm bürosu kuracağız”

Mahallelerin sıkıntılarına da değinen CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz taşımalı eğitim sorununa çözüm bulunacağını, öğrencilerin belediyenin sağlayacağı servislerle okullarına ulaşacağını söyledi. Acil çözüm bürosu açılacağını da ifade eden Durmaz “Belediye saat beşte kapanıyor, ancak acil çözüm gerektiren konularda vatandaşın 24 saat talepte bulunabileceği bir büro kuracağız ve büronun işlevsel olarak çalışabileceği insanları çalıştıracağız. Vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirecek doğrudan cevap verebilecek bir ekip olacak.” dedi. Muhtarların ayrıca belediye birimleriyle iletişimde olacağı bir organizasyon kurulacağını vurguladı.

“Tarımsal üretimi kalkındaracağız”

Kendisinin de bir çiftçi ailenin ferdi olarak büyüdüğünü dile getiren Durmaz “Aliağa’nın eskiden köy şimdi ise mahalle olan kırsal alanlarında tarımsal kalkınmayı destekleyeceğiz. Geliştirdiğimiz projede üretici çiftçi kooperatifleri ve ziraat mühendisi desteği ile tarımsal üretimin ayağa kalkmasını sağlayacağız. Hemen arkasından bu işi sözleşmeli üretime çevireceğiz. Ürünlerin Kadın Kooperatifinde satışını gerçekleştireceğiz. Böylece hem çiftçinin kalkınmasının önünü açacağız hem de kent merkezinde yaşayan halkımızın organik, sağlıklı ürüne ulaşmasını sağlayacağız.Beş yıl sonra Aliağa tarımsal üretimin çok üzerinde bir noktaya ulaşacak. Kuracağımız zincir ile biz işleyeceğiz, biz satacağız.” diye konuştu.
Uzak Mahallelerde de kent merkezinde verilen hizmetlerin verileceğini söyleyen CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz alt yapı eksikliklerin de İzmir Büyükşehir Belediyesiyle irtibatlı bir şekilde çözüme kavuşturulacağını dile getirdi.
Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz’ın konuşmasının ardından mahalle muhtarları tek tek taleplerini iletti. Mahalle muhtarlarının öncelikli talepleri arasında etkili iletişim talebi, taşımalı eğitim sorununun çözüme kavuşturulması, sokak hayvanları için sağlıklı bir yaşam alanı oluşturulması ve istihdam problemine çare üretilmesi yer aldı.

Haber kaynağı : http://www.gazetepoyraz.com/haber/aliaga/durmaz-mahalle-muhtarlarini-dinledi