"Acar'la Basının Karşısına Çıkıp, Görüşlerimizi Paylaşabiliriz" - Özcan Durmaz

“Acar’la Basının Karşısına Çıkıp, Görüşlerimizi Paylaşabiliriz”

Millet İttifakı ve CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz bugün seçime kadar olan periyotta her perşembe sabahı basın mensuplarıyla gerçekleştireceği basın toplantılarının ilkini yaptı.

Durmaz’a, CHP Aliağa İlçe Başkanı, Gülsen Ustaoğlu Cirit ile İttifak ortağı İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar eşlik etti. Mado-Aliağa Şubesinde kahvaltı ile başlayan buluşma Durmaz’a basın mensuplarının yönelttiği sorularla devam etti.

“BİZDE ARAŞTIRDIK, ÜÇ ŞİRKET 20 MİLYONLUK ALACAKLARI İÇİN HACİZ İŞLEMİ BAŞLATMIŞ”

Bir basın mensubunun, yerel basında da çıkan, Aliağa Belediyesi’ne geldiği söylenen hacizler ile ilgili soruya Durmaz “Evet, biz de araştırdık, 3 alacaklı şirketin toplamda yaklaşık 20 milyon TL alacakları ile ilgili haciz işlemi başlattığını öğrendik” cevabını verdi.

Kendilerinin de bu konuyu araştırdıklarını söyleyen Durmaz, maalesef konunun doğru olduğunu, 3 tane alacaklı şirketin toplamda yaklaşık 20 milyon TL alacak ile ilgili haciz işlemi başlattığını üzülerek öğrendik” ifadesinde bulundu.

“HİÇ BİR KAVGANIN YADA TARTIŞMANIN TARAFI OLMAK İSTEMİYORUZ”

Durmaz, “şimdiye kadar seviyeli bir kampanya yürüttük, kimsenin onurunu kıracak, hiç kimseye kişisel saldırı olarak değerlendirilebilecek herhangi bir söz söylemedik, söylemeyeceğiz de. Kendimizi anlatmak dışında herhangi bir kavganın yada tartışmanın tarafı olmadan, kötü söz söylemeden bu süreci tamamlamak istiyoruz” diye devam etti.

GENEL BAŞKANIMIZ ALİAĞA’DA MİNİ BİR MİTİNG YAPACAK”

Ben bunun içinde hem Aliağa’daki siyasilere hemde halkımızın demokratik duyarlılığı için teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız 16’sında İzmir’de olacak. Aliağa’yada bir-kaç dakika zaman ayıracak ve partimizin önünde bir mini miting yapacak” diyen Durmaz, Kuzey Ege Haber’in; Özcan Başkanım, son bir aydır sokakta halkla iç içe bir kampanya yürütüyorsunuz, her kesimden, meslekten Aliağa’lılarla görüşüyorsunuz. Ne görüyorsunuz o insanların yüzünde şeklindeki sorusuna ;

“YAŞANAN GEÇİM SIKINTISININ, SEÇİM SONUŞLARINA ETKİ EDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

“Bunun bir yerel seçim olmasına rağmen bir genel seçim havasında gibi etkilendiğini görüyorum. Bu tabi, iktidar partilerinin bu seçimi bir genel seçimmiş gibi görmeleriyle ilgili. Ülkenin bekası ile ilgili söylenen sözler bu seçimi bir genel seçim havasına büründürmüş durumda, onu görüyorum. Bunun bir yerel seçim olduğunu ben ısrarla söylüyorum, şehrimiz için bir karar vereceğiz ama vatandaşın bunu bir genel siyasi havayla ilişkilendirme eğilimi olduğunu görüyorum. Bu anlamda yaşanan ekonomik sıkıntıların, geçim sıkıntısının seçime etki edeceğini düşünüyorum. ”

Durmaz, yine Kuzey Ege Haber’in Serkan Acar’la bir araya gelip gazetecilerin sorularını yanıtlamak gibi istermisiniz şeklindeki sorusuna;

ACAR’LA, KARŞILIKLI GÖRÜŞLERİMİZİ ORTAYA KOYMA ANLAMINDA BİR ARAYA GELMELİYİZ”

“Tabi ki, neden olmasın. Hatta Tüpraş Halk Eğitim Merkezinin salonunda düzenlenebilir böyle bir şey. Karşılıklı görüşlerimizi ortaya koyup eğrinin-doğrunun ortaya konmasında, herkesin görüşlerinin bu şekilde ifade edilebilmesinde yarar var diye düşünüyorum. ” cevabını verdi.

Durmaz yine Kuzey Ege Haber’in, seçimle ilgili bir yüzde yada oransal tahmininiz var mı sorusuna ise;

“SANDIKTAN ÇIKACAK SONUÇ, %56’NIN ALTINA DÜŞMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

“Ben bu konuda çok kolayca şunu söyleyebilirim, Millet İttifakında Muharrem İnce ve Meral Hanıma verilen oyların toplamı %56’dır. Ben 31 Martta sandıktan çıkacak sonucun bunun altına düşmeyeceğini düşünüyorum, sahada gördüğüm, edindiğim izlenimler çerçevesinde.

“İTTİFAK UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYOR, SEÇİMİ BİZ KAZANACAĞIZ”

İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar ise kendisine yöneltilen Aliağa’da Millet İttifakının kurulması ve bugüne gelmesiyle ilgili ittifak bağlamında başka yerlerde yaşanan bazı sıkıntılar göz önüne alınarak bir problem olduğu söylenebilir mi şeklindeki sorusuna; “Hayır, Millet İttifakımızla ilgili hiç bir sorun yoktur, İyi Parti ve CHP olarak Gülsen ve Özcan Başkanlarımla birlikte çok iyi bir çalışma yürütüyoruz. 31 Mart akşamı seçimi biz kazanacağız” yanıtını verdi..

Haber kaynağı : http://www.kuzeyegehaber.com/siyaset/14/03/2019/acarla-basinin-karsisina-cikip-goruslerimizi-paylasabiliriz